Prawie… wygraliśmy (Tomasz Dudek i Michał Sikorski)

Oto jak dwaj polscy zawodnicy relacjonują zmagania w turnieju ITF U18 BelGlobal Cup w Mińsku na Białorusi.

“Nie będziemy zwalać na sędziego, ale zabrał nam mecz! Piłka meczowa tiebreak 13-12, Rosjanin robi podwójny i radość, wygraliśmy! Ręce w górę! Sędzia: „piłka dobra”. My zdziwieni, Rosjanie też… . Trzeba grać dalej. W konsekwencji przegrana 14-16…”

Drabinka:

Droga do finału:
“Losowanie nie było dobre, w I rundzie my, nierozstawieni, trafiamy od razu na parę nr 3 z Rosji Uvarov/Beresnev. Na początku nic nie idzie. Uśmieszki przeciwników i set 2-6. W drugim zatrybiło 6-4 i w superze nie ma na nas mocnych, wygrywamy 10-6.

W ćwierćfinale czekają Czesi- potrafią grać debla. Pierwszy set w plecy ,w drugim secie przegrywamy 4-5 i 15-40, przy ich serwisie, ale bronimy 2 piłki meczowe i jest po jeden, Trenerzy czescy wychodzą załamani z hali, a my wygrywamy seta 76 i rządzimy w super tiebreaku 10-3.

Półfinał rozstawiona z dwójką para białorusko-rosyjska Laska/Yulik, po jednym przełamaniu i mamy 75, 57. Czeka nas kolejny supertie-break. Wygrywamy go po raz trzeci. I w końcu finał…”